?

Log in

No account? Create an account

JE_TO_ INAK

staršie príspevky sú na stránke jetoinak.livejournal.com

Previous Entry Share Next Entry
Následky Majdanu - lúpeže civilistov nekontrolovateľnými bandami
Je to inak
je_to_inak

To, čo mnohí predvídali, sa stáva na Ukrajine realitou. Násilie plodí násilie a ozbrojené bandy, ktoré priviedli k moci terajší režim, sa necítia byť viazané žiadnymi predpismi a zákonmi. Násilie sa deje aj mimo zóny "antiteroristickej operácie", polícia má však príkaz zhora zatvárať nad násilím "hrdinov ATO" oči.


Bezprávie v Chersonskom kraji – „Ajdarovci“ lúpia u miestnych obyvateľov a vyhrážajú sa im popravou

Skupina ľudí vo vojenskom oblečení za použitia sily odoberá obyvateľom Chersonskom kraji ich osobné veci, vrátane automobilov, telefónov, dobytka atď.

Ako oznámila tlačová agentúra Hlavného oddelenia Národnej polície Ukrajiny v Chersonskom kraji, v dedinskom bare Kalančakského okresu sa udial konflikt medzi ľuďmi vo vojenskom oblečení a dvoma miestnymi traktoristami. Podľa výpovede traktoristov sa pokúšali utiecť pred neznámymi, ktorí ich prenasledovali. Svoje auto muži zastavili vo dvore, potom sa skryli. Ľudia vo vojenskom oblečení prišli k dvoru a uvideli automobil. V tom čase sa syn majiteľa vracal domov. „Vojaci“ mu za použitia sily vzali mobilný telefón a kľúče od automobilu. V tejto veci sa začalo trestné stíhanie za „lúpež“.

O niekoľko dní sa neďaleko od Kalančakského oddelenia polície udial konflikt medzi manželmi a ľuďmi tiež vo vojenskom oblečení. Muža udreli do tváre, navyše sa jeden druhému vyhrážali smrťou. V tejto veci sa začali trestné stíhania za „úmyselné ľahké ublíženie na zdraví“ a „vyhrážanie zabitím“.

Podľa informácií predsedu Celoukrajinskej asociácie práceschopných invalidov a bývalého poslanca Alexeja Žuravka sú neznámi vo vojenskom oblečení bojovníci práporu „Ajdar“.

“Na hranici s Krymom v Kalančakskom okrese Chersonského kraja počas dvoch dní zmizli dve 14-ročné dievčatá. Nemôžu ich nájsť. Tiež bol odobratý dom, jeho pôvodný majiteľ bez stopy zmizol. Do týchto udalostí je zapletený prápor „Ajdar“, ako aj miestne zločinecké skupiny a iné radikálne banditské zoskupenia. Zvýšil sa počet prípadov rabovania súkromných domov, rovnako ako krádeže potravín, prádla, ktoré schne na dvore, a dokonca aj dobytka, "- povedal bývalý poslanec na svojej stránke v sociálnej sieti Facebook.

Podľa jeho slov bolo okrem toho v Kalančakskom okrese dňa 19. 12. 2015 spáchané olúpenie staršieho rodinného páru: banditi odniesli matrace, teplé oblečenie a zobrali im 1300 hrivien.

„Nie raz sme žiadali pomoc od náčelníka oddelenia vnútra Chersonského kraja, ale on na to odpovedal, že nemôže nič robiť, pretože zvrchu je daný príkaz: „Nezasahovať!“ Zločinnosť tam v porovnaní s minulým rokom vzrástla štvornásobne. Šesťnásobne sa znížila objasnenosť krádeží. Všetko toto, vrátane vrážd, sa dávno stalo súčasťou bežného života v Chersone a Chersonskom kraji.“ – zdôrazňuje Žuravko.

Predseda celoukrajinskej asociácie práceschopných invalidov pridáva ešte jeden prípad, ktorý sa stal na pohraničnom mieste Čaplinka. „„Ajdar“, stojaci na hranici s Krymom, začal otvorene lúpiť miestnych obyvateľov. V noci „ajdarovci“ prišli k majiteľovi auta a žiadali kľúče od vozu, ale miestny obyvateľ sa ukázal byť vyslúžilcom z Afganistanu. Prišli mi na pomoc dvaja priatelia - spolubojovníci a sused. „Falošní obrancovia Ukrajiny“ zaútočili na civilistov z Čaplinky a hrozili im zbraňami. V dôsledku bitky zlomili majiteľovi auta čeľusť. Afgánski vyslúžilci z Čaplinky a susedných dedín sľúbili zozbierať 300 chlapov a zničiť „Ajdar“.“ , - hovorí Žuravko.

Redaktor "Chersonskej pravdy" Taras Buzak tvrdí, že ochrancovia práva si nevšímajú vyčíňanie "ajdarovcov": "Ľudia v Kalančaku berú do ruky zbrane a vytvárajú oddiely samoobrany proti bandám, ktoré vykrádajú obchody a zastrašujú ľudí. Podľa polície Chersonského kraja je však všetko v poriadku."

Jeho slová potvrdzuje aj predsedkyňa asociácie miestnych úradov Chersonského kraja Natalia Vozalovskaja. "V Kalančakskom okrese skutočne panuje bezprávie. Opýtajte sa obyvateľov, čo sa tam deje. Odobrali už minimálne 5 áut, bijú ľudí, chodia do obchodov a berú všetko, čo sa im zapáči (samozrejme bezplatne). Situácia je skutočne kritická. Okolo 150 vojakov - vyslúžilcov z Afganistanu sú pripravení urobiť so zbraňou v ruke poriadok. Milícia a bezpečnostná služba Ukrajiny tichučko sedia a nemiešajú sa do toho."

Ako to vyzerá na diskotéke v Kalančaku

http://timer-odessa.net/news/v_hersonskoy_oblasti_aydarovtsi_grabyat_mestnih_jiteley_i_ugrojayut_im_raspravoy_923.html?_utl_t=vk