Je To Inak (je_to_inak) wrote,
Je To Inak
je_to_inak

Vojaci z Tornáda: Máme právo mučiť a zabíjať!

Príslušník práporu Tornádo: "Bez týrania by život nebol životom. Nič tak nepovzbudí, ako keď máš v rukách niečí život."
Kyjevský novinár s nimi súhlasí. Ešte stále nevidíte fašizmus na Ukrajine??!Škandál okolo práporu "Tornádo" neutícha. Na svetlo vychádzajú stále nové podrobnosti. Po tom, ako 18. júna hlavný vojenský prokurátor Anatolij Matios rozpovedal na verejnosti o zločinoch, ktoré sa diali na základni práporu, verejnosť sa postavila na obranu "patriotov". Pod tlakom verejnosti vystúpil Anatolij Matios v najsledovanejšom politickom televíznom programe Savika Šustera a prečítal šokujúce výpovede svedkov (ukážka):

"Muža v pivnici školy, kde sa nachádza základňa "Tornáda", prikovali k športovému náradiu, znásilňovali neprirodzeným spôsobom, potom ho zabili... Mužov, zadržiavaných v pivnici, vyzliekali donaha, postavili na betónovú podlahu a oblievali vodou. Potom im prikladali obnažené drôty pod napätím k rôznym častiam tela, napríklad k sluchám, genitáliam. Muži nahlas kričali, keďže toto týranie im spôsobovalo neznesiteľnú bolesť a muky... Zadržaných nútili znásilňovať sa navzájom análne aj orálne."Z výpovedí, ktoré prečítal Matios, je zrejmé, že muži, ktorých príslušníci "Tornáda" zadržali, boli civilisti a boli zadržaní bezdôvodne na ulici. Podľa Matiosových slov minimálne 10 mužov toto týranie neprežilo.

Veliteľ prápora Ruslan Oniščenko je recidivista, niekoľkokrát trestaný za znásilnenia a lúpeže. Je otázne, ako sa takýto človek mohol stať veliteľom práporu, ktorý podlieha Ministerstvu vnútorných vecí a mal by byť tvorený z príslušníkov milície, teda bezúhonných ľudí. Takmer tretina práporu však pozostáva práve z trestancov. Ruslan Oniščenko predtým, ako sa z neho stal veliteľ práporu "Tornádo", bol zástupcom veliteľa práporu "Šachťorsk", rozpusteného pre rabovanie.

Toto je Ruslan Oniščenko v plnej kráse, všimnime si charakteristické tetovanie pod krkom:Noviny Podrobnosti.ua získali k dispozícii audionahrávku rozhovoru Ruslana Oniščenka s jedným zo svojich zástupcov - Modžahedom. Tento rozhovor je dôkazom toho, že prápor sa skutočne dopúšťal bezprávia a rabovania:

"Bez mučenia by život nebol životom. Nič tak nepovzbudí, ako keď máš v rukách niečí život.", - hovorí Modžahed.
"On je chlapík. Prvýkrát prišiel k tým... on, predtým, než ich na nich použil paralyzér, dal si dva elektrošoky sebe do krku: "Špiny, začnem sa s vami deliť o svoje pocity", - hovorí "Freeman", t.j. veliteľ práporu Ruslan Oniščenko.
"Filozofia je taká. Ak si pripravený zomrieť - máš právo zabíjať. Ak si pripravený znášať mučenie - máš právo mučiť. Je to spravodlivé", - pokračuje "Freeman" vo svojej filozofii.
"Presne tak", - potvrdzuje "Tučný".
"Ak si análny otvor, znamená to, ňuchaj len análny otvor. Každý, kto bije do nosa, musí dokázať zniesť úder. Ak neznesieš úder, nemôžeš hltať svoju krvavú slinu - nebi. Všetci tí, ktorí dokážu strpieť bolesť - môžu mučiť", - je presvedčený "Freeman".
"On už má pivnicu. Príďte ku mne do pivnice", - ponúka "Tučný".
"V skutočnosti je to režisérske štúdio", - hovorí "Modžahed".
"V skutočnosti sa uňho učil Luc Besson.", - nahráva "Freeman".
"V spolupráci s "Tornádo Pictures" natáčame veľmi dobrý film", - vtipkuje "Modžahed".

Vojaci, ktorí novinám Podrobnosti.ua poskytli nahrávku, rozpovedali aj o mučení ľudí. Zajatcov držali v pivnici. Bili palicami a znásilňovali.
Okrem plnenia bojových úloh veliteľ práporu Oniščenko nútil vojakov, aby civilistom brali autá a techniku.
"Zadržiavaní boli najmä ľudia v netriezvom stave, alkoholici, bezdomovci, ktorí u nás vykonávali najmä práce okolo domu - niečo postavili, uvarili. A automobily jednoducho zobrali civilistom. Bili ich, bili palicami, to, čo je na video, o tom som už predtým počul - tam znásilnili najmä jedného chlapa, nakrúcal to Modžahed.
Zajatých bolo u nás neustále do 10 ľudí. Podporoval to, dával tomu zelenú, to znamená: "Sú to vaši zajatci, čo chcete, to s nimi robte." No, a tak vtipkoval - "bez mučenia je život nudný". Plus narkotiká, alkohol.
Mali sme akokeby svoj autopark. Na autá sme si pripevňovali svoje čísla, t.j. s názvom práporu, jazdili na nich alebo predávali.
Modžahed je jeden z obľúbencov veliteľa práporu. Je to taký šialený islamista - Isenko - veľmi krutý. Práve on nakrúcal video. Sám je, podľa mňa, z Bieloruska."
, - hovorí vojak práporu "Tornádo".

Toto je Modžahed, s rovnakým tetovaním a vlajkou ISIL:

"Hrdinovia" práporu si uzurpovali právo mučiť a zabíjať, vychádzajúc zo zvráteného presvedčenia, že oni sami sú pripravení a ochotní zniesť mučenie aj smrť. Gennadij Moskaľ, gubernátor Luhanskej oblasti, však o prápore "Tornádo" tvrdí toto: "Tento útvar nechce bojovať a nikdy sa nezúčastnil bojových operácií, ale zmenil sa na organizovanú zločineckú skupinu, fakticky bola vytvorená banda, ktorá sa zaoberala únosmi ľudí, vraždami, znásilneniami, lúpežnými prepadnutiami, krádežami a inými zločinmi." Takže všedný deň na základni nepozostával zo žiadneho nasadenia života za svoju vlasť, ale len lúpenia, unášania civilistov, ich mučenia, užívania narkotík a drog. Skutoční hrdinovia dnešnej Ukrajiny!

Napriek všetkým zverejneným dôkazom, napriek vyhláseniam generálneho vojenského prokurátora, ktorý potvrdil vraždu minimálne 10 ľudí, však množstvo "patrioticky" naladených Ukrajincov neprestáva veriť vo svojich hrdinov a ich činy ospravedlňuje. Jedným z nich je kyjevský novinár Kyrill Sazonov, komentátor viacerých ukrajinských novín, ako je Obozrevatel, Fakty, Novosti, ktorý uverejnil tento neuveriteľne cynický článok:

Vyj.bali separa. No a?

A ak ste zajali pekného separa... aj tak ho potom zastreľte.

No, vojaci chytili separa a vyj.bali. Nezabili, len pretiahli. Musím ich preklínať?
Ochraňovali naše mestá a dediny pred orkami, riskovali životy, a orkov odstreľovali a inokedy preťahovali.
A čo?
Pre mňa sú to ochrancovia Vlasti. Pre orkov - názory sa rôznia, niekomu sa zapáčilo, niekto je proti.
Ale my ich súdime zo svojho hľadiska, a nie z pozície análnej nevinnosti lumpov so samopalmi.
Nech Enrique Menendez zaznamená pocity banditov a hriešnosť našich hrdinov, my budeme lakonickí.
Robte, čo treba.
A ak ste zajali pekného separa... aj tak ho potom zastreľte.

[Zdroje:]
http://vesti-ukr.com/donbass/104244-matios-v-prjamom-jefire-rasskazal-uzhasy-o-zverstvah-batalona-tornado
http://politikus.ru/events/52763-boeviki-iz-batalona-tornado-s-flagom-igil.html
http://photo.vesti-ukr.com/strana/3576-takie-ljudi-sluzhat-v-tornado#galleria
http://podrobnosti.ua/2041860-batalon-tornado-nasiloval-plennyh-i-voroval-mashiny.html
http://glavpost.com/post/21jun2015/blogs/46862-kirill-sazonov-vyali-separa-nu-i-chto.html

predchádzajúci článok o Tornáde: http://je-to-inak.livejournal.com/51536.html

Tags: ato, bezprávie na Ukrajine, na Ukrajine niet fašizmu, vojnové zločiny
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments