Je To Inak (je_to_inak) wrote,
Je To Inak
je_to_inak

Mamička, bojím sa! Neboj sa, zajko! - noc v Donecku

Poslanec Verchovnej rady Ukrajiny Oleksandr Babak sa jednoducho nemôže vyrovnať so skutočnosťou, že jeho dcéra na hodine občianskej výchovy strávila jednu vyučovaciu hodinu v protibombovom kryte.Obyvateľom Ruska:

Dnes moja dcéra presedela prvú hodinu v protibombovom kryte školy. Moja dcéra má 7 rokov, je prváčka.
Sedela v tme a v obväzoch. S bábikou v rukách.
Bola to hodina občianskej obrany. V obyčajnej kyjevskej škole, kde sa učí moja dcéra, zavesili tabuľku: "Protibombový kryt".
Naposledy sedeli deti z Kyjeva v protibombových krytoch v 41-om roku, kedy lietadlá so svastikou zhadzovali bomby na naše civilné mesto.
A vedzte, obyvatelia Moskvy, Peterburgu, Voroneža a iných ruských miest: moja dcéra sedela v tme s bábikou čakajúc na bomby z vašich lietadiel.
A viete, čo je najhoršie? Ona to vie! A nikdy v živote nezabudne. Vedzte - NIKDY!
[Odtiaľ:]https://www.facebook.com/profile.php?id=100001286911295&fref=nf&pnref=story


Oleksandr Babak, predtým, ako niečo napíše odkaz "obyvateľom Ruska", by si mal pozrieť tento videozáznam vystúpenia svojho prezidenta:Oleksandra Babaka, ktorý tak veľmi prežíva trápenie svojej dcéry na vyučovacej hodine, nezaujíma ani v najmenšom osud desaťtisícov detí (podľa údajov Unicefu) na juhovýchode krajiny, ktoré v protibombových krytoch strávili už takmer rok. Ich osud, ich strach, ho netrápi. Nakoniec, ako poslanec Verchovnej rady je spoluzodpovedný za priebeh "antiteroristickej operácie" na Donbase.

A keď ukrajinský prezident sľúbil obyvateľom západnej Ukrajiny, že donecké deti sa nebudú učiť, ale budú sedieť v pivniciach, vtedy jeho poslucháči ťapkali rukami a tešili sa. Teraz sa rozčuľujú, lebo ich deti "na to nikdy v živote nezabudnú".
Nikdy v živote na čas strávený v pivniciach a krytoch nezabudnú ani donbaské deti, a takým, ako je Oleksander Babak, to spočítajú!


"Mamička, bojím sa!"  "Neboj sa, zajko!" - takéto noci zažívajú deti v Donecku:O deťoch Pervomajska, ktoré sedia v protiatómovom kryte už vyše 8 mesiacov, sme písali tu:
http://je-to-inak.livejournal.com/10895.html
Na pripomenutie: 15-ročný Igor vyšiel na denné svetlo prvýkrát po štyroch mesiacoch, až keď nastúpilo prímerie. 2-ročná Soňa, ktorá je v kryte 7 mesiacov, prežila v kryte takmer polovicu svojho života.

O deťoch v Gorlovke, ktoré sa pri obstreľovaní schovávajú v pivniach, kúpeľniach a chodbách, sme písali tu:
http://jetoinak.livejournal.com/25370.html

A tieto deti zomreli v priebehu "antiteroristickej operácie" na Donbase:


Tags: bezprávie na Ukrajine, deti, politici - ukrajina, skutočné obete, vojnové zločiny
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 0 comments