?

Log in

No account? Create an account

JE_TO_ INAK

staršie príspevky sú na stránke jetoinak.livejournal.com

Previous Entry Share Next Entry
Poradca ministra vnútra Ukrajiny inicioval vytvorenie databázy ľudí, ktorých je vhodné popraviť
Je to inak
je_to_inak
Včera bol v Kyjeve surovo zavraždený (zastrelený zo samopalu) ďalší z opozičných ukrajinských politikov, jeden z najvýraznejších odporcov súčasného ukrajinského režimu – predseda Vševojenského zväzu Ukrajiny, združujúceho bývalých dôstojníkov rozviedky, bývalý poslanec Oleg Kalašnikov.Oleg Kalašnikov bol organizátor „Antimajdanu“ v Kyjeve. V poslednom čase sa zaoberal organizovaním osláv 70-teho výročia víťazstva v 2. svetovej vojne.

Bývalý poslanec Strany Regiónov Oleg Kalašnikov pred svojou smrťou poslal svojim známym listy, v ktorých uvádzal, že je vystavený vyhrážkam odvtedy, ako jeho osobné údaje, vrátane domácej adresy, boli zverejnené na webovej stránke „Mierotvorca“ – databáze údajov „separatistov“, iniciátorom ktorej je poslanec Verchovnej rady Anton Geraščenko.Webová stránka „Mierotvorca“ protiprávne zverejňuje osobné údaje (vrátane telefónneho čísla a domácej adresy)  tých občanov Ukrajiny, ktorých autori stránky považujú za „separatistov“ alebo „agentov Kremľa“.

https://psb4ukr.org/criminal/

Pri spustení tejto webovej stránky napísal nadšený Geraščenko v sociálnej sieti frázu: "Každému dobytku podľa jeho zásluh".
V súčasnej, proeurópskej Ukrajine je už iný politický názor dôvod na zápis do verejného zoznamu nepriateľov moci. (Niečo podobné za "krvavého diktátora" Janukoviča bolo jednoducho nemysliteľné.)
Potom už stačí len pár „nadšencov“, ktorí berú spravodlivosť do vlastných rúk, a ktorých je teraz, keďže ostávajú nepotrestaní, na Ukrajine čím ďalej tým viac (spomeňme si minulotýždňový prípad "lustrácie" vedúceho hlavného oddelenia justície v Ivano-Frankovsku, ktorý skončil po "prechádzke" v kontajneri, do ktorého ho strčili príslušníci "Pravého sektora"s otrasom mozgu za to, že zaregistroval opozičnú politickú stranu. http://je-to-inak.livejournal.com/17729.html
).


V tomto zozname bol zapísaný aj Oleg Kalašnikov, ako "separatista" a "provokatér".  Za svoj politický názor zaplatil životom, ako už viacerí opoziční politici pred ním. Môžeme usudzovať, že nebude posledný.

PS: Aj na Slovensku už máme zoznamy inak zmýšľajúcich konšpirátorov, ZATIAĽ bez adries....

DOPLNENÉ: Pokračovanie článku o zozname nepohodlných, ktorých je zatiaľ - podľa Geraščenkových slov 32 000, a ktorý sa v najbližších dňoch má rozšíriť o ďalšie desaťtisíce: http://je-to-inak.livejournal.com/19586.html